Centrala VOIP z obsługą VIDEO? bez problemu!

 

Przykład realizacji systemu usług głosowych VOIP nie dużego, bo raptem składającego się z czterech urządzeń, ale za to obsługującego połączenia VIDEO co jest rzadkością i opcją niedostępną w gotowcach konkurencji dostarczanych jako usługa w chmurze.

System składa się z telefonu obsługującego transmisję Video (zastosowano aparat Grandstream GXV3350). Dostępny w naszym sklepie: https://pawelmatyja.com/produkt/grandstream-gxv-3350-wideotelefon-ip-hd/

Urządzeniem wyposażonym w kamerę jest Video Domofon marki Fanvil model: I10SV. Tutaj link do produktu: https://pawelmatyja.com/produkt/fanvil-i10sv-video-domofon-interkom-ip54-poe-hd-audio-wbudowany-glosnik-2-przyciski/

Jednym z kilku założeń i jednocześnie wymaganiem Klienta była możliwość komunikacji video/audio z kierowcami obsługującymi dowóz nocny zamówień i możliwość zdalnego otwierania drzwi.
Ponadto system miał być wyposażony w bezprzewodowe aparaty w systemie DECT (baza do której słuchawki łączą się poprzez 2,4GHz – do bazy można zalogować do 5 słuchawek i każda ma osobny numer w systeime).
Dotykowy ekran aparatu Grandstream miał dawać możliwość podglądu w czasie rzeczywistym na aktualny stan połączeń centrali, Klientów oczekujących w kolejce na złożenie zamówienia, obciążenie personelu itp.
Z ekranu można również w dowolnym momencie przechwycić połączenie przychodzące na inny aparat np. pracownika, przekierowanie go na dowolny inny aparat.
Podłączony do Video Domofonu elektro zamek mamy możliwość otwarcia za pomocą kodu systemowego w trakcie trwania połączenia z urządzeniem.
Video Domofon można również wywołać w trybie Intercomu co daje możliwość zdalnego podglądu na kamerę wbudowaną w urządzenia, rozmowę / podsłuch z mikrofonu i oczywiście zdalne zwolnienie elektro zamka i otwarcie drzwi (nie tylko w trybie połączenia przychodzącego jak w większości tego typu rozwiązań, ale również w trybie właśnie Intercomu wywoływanego poprzez wdzwanianie w urządzenie w dowolnej chwili).|
Klient witany jest zapowiedzią, następnie trafia na kolejkę oczekujących, każda rozmowa jest nagrywana i w każdej chwili możliwa do odsłuchania przez personel.
Całość zarządzana jest przez nasz system PBX dostępny tutaj: https://pawelmatyja.com/produkt/centrala-telefoniczna-voip-asterix-z-konfiguracja-i-lektorem/

System pracuje w branży gastronomicznej, konkretnie w Pizzerii.

Zapraszam do prezentacji!

Shopping Cart