Kontroler UniFi jak UC-CK tylko szybszy…

Hej,

marki Ubiquiti dzisiaj raczej nie trzeba przedstawiać. Jest to producent oferujący bardzo szeroką gamę urządzeń sieciowych za równo do domu, małego biura jak i większej sieci korporacyjnej.

Urządzenia marki Ubiquiti oparte o routerboardy Mikrotika, które również są doskonale znane na rynku urządzeń sieciowych. Różnica zasadnicza polega na sposobie obsługi. Dość skomplikowany, rozbudowany, wymagający wiedzy i doświadczenia interfejs Mikrotika, a co za tym idzie wymagający wsparcia inżyniera sieciowego został zastąpiony przyjaznym, przejrzystym i znacznie bardziej user-frendly interfejsem GUI, oferowanym przez kontroler UniFi. Niestety od listopada 2020 roku urządzenie nie jest już dostępne w sprzedaży, alternatywą jest instalacja oprogramowania na komputerze z Windowsem i zarządzanie urządzeniami w ten sposób, niestety stabilność pracy aplikacji, jej awaryjność pozostawia bardzo wiele do życzenia. Następca? Brak. Jest co prawda dostępny model Pro, ale kosztuje kilka krotnie więcej. Więc jaka alternatywa?

 

W roku 2014 rozpoczęliśmy dystrybucję kontrolerów opartych o lekki komputer HP, jak się szybko okazało rozwiązanie stało się dużo lepszą, wydajniejszą i stabilniejszą alternatywą dla UC-CK. Ilosć sprzedanych egzemplarzy oraz skala zaawansowania środowisk w jakich do dziś pracują nasze kontrolery przeszła nasze oczekiwania.

Dziś oferujemy rozwiązanie oparte o jeszcze bardziej wydajny komputer HP T520 z 16GB, szybkim dyskiem CF oraz 4GB pamięci RAM. Kontroler preinstalowany na systemie Linux, co znacznie podnosi poziom stabilności i niezawodności rozwiązania. Urządzenie jest bardzo ekonomiczne, zużycie mocy na poziomie 20W, nie posiada żadnych elementów mechanicznych, a na zakup udzielamy pełnej 24 miesięcznej gwarancji.

 

A co ponadto? Dystrybucja jaką wykorzystaliśmy (Debian w wersji 10) jest dystrybucją instalowaną z oficjalnych repozytoriów (otwartą) co dodatkowo otwiera wiele możliwości wykorzystania kontrolera do realizacji bardzo wielu funkcji uruchamianych równolegle z kontrolerem UniFi.

Klient kupując nasz kontroler otrzymuje instrukcję wstępnej konfiguracji, oraz backupu (kontroler w łatwy sposób można przywrócić do ustawień fabrycznych i rozpocząć pracę od nowa). Zapewniamy również wsparcie po sprzedażowe oraz wykonujemy nieodpłatnie aktualizacje naszych kontrolerów.

Możliwy jest również zakup kontrolera z wstępną konfiguracją według potrzeb Klienta. W takiej sytuacji Klient otrzymuje gotowe urządzenia skonfigurowane i całkowicie plug&play. Mamy w ofercie, w ciągłej sprzedaży znaczną większość urządzeń sieciowych produkowanych przez Ubiquiti i możemy przygotować gotowy system, który wystarczy rozpakować i włączyć.

Nasze kontrolery dostępne są w ciągłej sprzedaży w sklepie:

Kontroler UniFi – UC-CK – cloud key

 

Zapraszamy do zakupu!

Instrukcję obsługi kontrolera możesz pobrać tutaj: Unifi Niezależny kontroler 8 – ubuntu server – unifi i recovery – Instrukcja

 

Shopping Cart